wybrano: Jestem lekarzem, [zmień]
 
Acertin-packshot.png

Skład suplementu diety Acertin: myo-inozytol, witamina E, L-karnityna, L-arginina, kwas foliowyselen, został tak opracowany, by wspierać organizm mężczyzny w okresie starań o dziecko.
Zalecana dzienna porcja do spożycia i sposób przygotowania: 1 saszetka. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance wody, wymieszać i wypić.
Opakowanie zawiera: 60 saszetek.

Więcej informacji o produkcie


 

 
deflagyn.jpg

ŻEL DOPOCHWOWY WSPOMAGAJĄCY SPONTANICZNĄ REMISJĘ I REGRESJĘ:

- NIEPRAWIDŁOWYCH WYNIKÓW CYTOLOGII SZYJKI MACICY (ASC-US (Atypowe komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu), ASC-H (Atypowe komórki nabłonkowe, gdzie nie można wykluczyć obecności zmian HSIL), LSIL (Zmiany małego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego), HSIL (Zmiany dużego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego) / PAP II-p, PAP-III-p, PAP IIID1, PAP IIID2 (Munich III) / PAP III, PAP IIID); lub

- ZMIAN NA SZYJCE MACICY WYWOŁANYCH WIRUSEM BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV); lub

- ZMIAN NA SZYJCE MACICY Z DODATNIM WYNIKIEM BIOMARKERÓW p16/Ki-67; 

- NIENOWOTWOROWYCH ZMIAN NA SZYJCE MACICY.   

Specjalne ostrzeżenia: Żel dopochwowy DeflaGyn ® należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, zwłaszcza w okresie ciąży.

https://deflagyn.pl/

IFU DeflaGyn Instrukcja PL

IFU DeflaGyn Instrukcja wielokrotnego użycia PL

IFU DeflaGyn Instrukcja UA

 
Inofolic_Combi-packshot.png

Wyselekcjonowane składniki suplementu diety Inofolic Combi: myo-inozytol, D-chiro-inozytolkwas foliowy, pomagają uzupełnić dietę kobiet w wieku rozrodczym, planujących ciążę.
Zalecana dzienna porcja suplementu diety Inofolic Combi do spożycia: 2 kapsułki (1 kapsułka 2 razy na dobę). Aby zapewnić stałą podaż inozytolu, rekomenduje się spożycie dwóch kapsułek dziennie w odstępie 12 godzin.
Opakowanie zawiera: 60 kapsułek.

Więcej informacji o produkcie


 

 
IUB_opakowanie.png

Wkładka wewnątrzmaciczna IUB™ Ballerine® MIDI

DO ZAKŁADANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ ODPOWIEDNIO PRZESZKOLONY FACHOWY PERSONEL MEDYCZNY.

Wkładka wewnątrzmaciczna IUB™ Ballerine® MIDI (IUB™) to miedziana wkładka domaciczna w kształcie kuli o średnicy około 15 mm. Z jednej strony do ramki powlekanej PET przymocowana jest niebieska, polipro­pylenowa, podwójna żyłka z monofilamentu, o długości co najmniej 10,5 cm, służąca do wykrywania i usuwania wkładki. Ramka wykonana jest z nitinolu – stopu niklu z tytanem.

IUB™ zawiera również miedź: całkowita odsłonięta powierzchnia elementów miedzianych wynosi 300 mm2. Jedna wkładka IUB™ waży poniżej jednego (1) grama. Żaden składnik wkładki IUB™ ani jej opako­wania nie zawiera lateksu.

IUB™ jest dostarczana w formie sterylnej, fabrycznie umieszczona w rurce z PVC służącej do wprowadzania wkładki do macicy. W zestawie znajduje się fioletowy popychacz z poliwęglanu i przesuwny kołnierz. Kołnierz zamocowany jest na rurce i ułatwia pomiar głębokości, na jaką wkładka powinna zostać wprowadzona przez kanał szyjki do jamy macicy.

Skuteczność antykoncepcyjna wkładki IUB™ opiera się na uznanym mechanizmie działania wkładek wewnątrzmacicznych: umieszczenie ciała obcego w jamie macicy powoduje reakcję miejscową.

Mechanizmy, na których oparte jest działanie antykoncepcyjne miedzi, obejmują wpływ na ruchliwości plemników i proces zapłodnienia komórki jajowej, a także prawdopodobnie zapobieganie zagnieżdżeniu się komórki jajowej w macicy.

IUB™ jest wskazana w antykoncepcji wewnątrzmacicznej przez okres do 5 lat. Działanie antykoncepcyjne wkładki zaczyna się natychmiast po jej założeniu.

Wskaźnik Pearla dla miedzianych wkładek wewnątrzmacicznych o powierzchni pokrytej miedzią wynoszącej co najmniej 300 mm2 wynosi od 0,1 do 1,4. Aktualne dane dla IUB™ sugerują porównywalne wyniki. Ogólne ryzyko odrzucena (wydalenia) i perforacji w przypadku rodziny produktów IUB™ Ballerine® wynosi odpowiednio poniżej 5% i 0,1%.

 

Film prezentujący różnice w kształtach wkładek

Materiałem nośnika jest Nitinol, stop metali niklu i tytanu, posiadający zdolność zapamiętywania kształtów, który jest w stanie powrócić do swojego poprzedniego, pierwotnego kształtu. Ta cecha wykorzystywana jest w medycynie już od dłuższego czasu – między innymi w implantach i stentach.

IUB produkt

Technika zakładania wkładki IUB: Wkładka przed włożeniem do macicy umieszczona jest w rurce wprowadzającej o średnicy 3,2 mm, która może być umieszczona w kanale szyjki macicy niemal bezboleśnie, bez znieczulenia miejscowego – nawet u pacjentek, które jeszcze nie rodziły dzieci. Kiedy rurka wprowadzająca znajdzie się we właściwym miejscu szyjki macicy, wkładka zostaje uwolniona, a żyłka odkręca się o 180 stopni od dna macicy. Wkładka w macicy przyjmuje trójwymiarowy kulisty kształt. W tej formie ma rozmiar od jednej trzeciej do polowy mniejszy niż tradycyjne wkładki.

Wkładkę IUB™ należy zakładać wyłącznie po upewnieniu się, że u danej pacjentki można zastosować wkładkę IUB™. Cały zabieg należy wykonywać przy zastosowaniu tech­nik aseptycznych.

Sposób umieszczania IUB™:

KROKI A, B

Otworzyć sterylne opakowanie. Za pomocą kołnierza ozna­czyć na rurce zmierzoną podczas sondowania głębokość macicy. Przesunąć załadowaną rurkę przez kanał szyjki, aż nastąpi kontakt z zewnętrzną krawędzią szyjki macicy. UWA­GA: stosowanie nadmiernej siły może spowodować uraz, perforację macicy lub wygięcie rurki wprowadzającej.

KROKI C

Włożyć popychacz do rurki i delikatnie popchnąć go, aby wsunąć IUB™ do jamy macicy. Aby mieć pewność, że wkład­ka IUB™ została prawidłowo wprowadzona, trzymać rurkę wprowadzającą nieruchomo podczas zakładania wkładki,nie wyciągać ani nie wycofywać zanim wkladka nie zostanie w całości wprowadzona. Aby wkładka IUB™ została prawidłowo wprowadzona, fioletowy popychacz musi zostać całkowicie wsunięty do rurki wprowadzającej

KROKI D

Całkowicie wysunąć popychacz, a następnie wyciągnąć rurkę. Nie wyjmować ich razem

KROKI E

Za pomocą ostrych, zakrzywionych nożyczek przyciąć żyłki (prostopadle), pozostawiając około 2 cm na zewnątrz szyjki macicy. Przycięcie żyłek pod kątem może spowodować po­wstanie ostrych końcówek. Podczas przycinania nie napinać żyłek ani ich nie pociągać, aby uniknąć przesunięcia wkładki IUB™.

KROKI F

Wykonać badanie ultrasonograficzne w celu sprawdzenia, czy wkładka IUB™ znajduje się pośrodku jamy macicy. Ba­danie USG należy wykonać w co najmniej dwóch różnych płaszczyznach. Jeśli IUB™ nie została całkowicie umieszczo­na w macicy, należy ją usunąć i zastąpić nową. Nie zakładać ponownie całkowicie lub częściowo odrzuconej wkładki IUB™. Procedura zakładania IUB™ jest zakończona.


FIlm instruktażowy z techniki zakładania wkładki IUB

Zakładanie prawidłowe wkładki IUB Ballerine

Zakładanie nieprawidłowe

Usuwanie, gdy nie widać nitek 

 

Zamówienia IUB Ballerine:  Podmiotem odpowiedzialnym za realizowanie zamówień jest hurtownia Urtica z siedzibą we Wrocławiu oraz Salus z siedzibą w Katowicach. Zamówienia prosimy przesyłać na jeden z adresow e-mail: szczepionki@urtica.pl lub  szczepionki@salusint.com.pl

Zgłoszenia zdarzeń:

 prosimy przesłać na adres: biuro@exeltis.com . Formularz OCON do zgłoszenia zdarzenia do pobarnia:  Pobierz

Reklamacja:

producent wkładki firma OCON objął reklamacją  wyłącznie zdarzenia: wydalenia/odrzucenia/wypadniecia/przesunięcia wkładki jeśli wystąpiła w ciągu 3 miesięcy od założenia. Reklamację należy zgłosić  mailowo do hurtowni, w której wkładka została zakupiona na stosownym formularzu reklamacyjnym właściwym dla danej hurtowni ( formularze znajdują się w linku i są do pobrania) oraz zgłosić zdarzenie do firmy Exeltis na formularzu OCON. W ramach uznanej reklamcji hurtownia wysyła nową wkładkę.

Protokół do zgłoszenia reklamacji do hurtowni Urtica :  Pobierz

Wypełniony protokół z Urtici proszę wyslać na adres: reklamacje@urtica.pl

Protokół do zgłoszenia reklamacji do hurtowni Salus: Pobierz

Wypełniony protokół z Salus proszę wyslać na adres : reklamacje@salusint.com.pl oraz  i.klich@salusint.com.pl

 

 

www.iub-ballerine.pl

IFU dla lekarzy

IFU dla pacjentek PL


 

 
LACIBIOSFEMINA_opakowanie.png

Suplement diety zawierający 5 miliardów bakterii probiotycznych 2 szczepów: Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC-14. Skuteczność ich działania potwierdzają liczne badania wykonane z udziałem kobiet z całego świata, w tym Polek (Lista publikacji do pobrania).

Lacibios Femina zalecany jest w celu uzupełniania prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo- płciowego. Wskazany jest również jako uzupełnienie w diecie bakterii kwasu mlekowego w okresie ciąży i połogu, w trakcie częstych podróży, przy częstym korzystaniu z basenów lub jacuzzi,  w trakcie i po menstruacji. Lacibios Femina posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

www.lacibiosfemina.pl


 

 
MENOPLANT_soya_40_opakowanie.png

Menoplant Soy-a 40+ to preparat polecany kobietom dojrzałym w celu złagodzenia objawów menopauzy, takich jak: drażliwość i zmiany nastroju, uderzenia gorąca. Zawiera naturalne izoflawony sojowe – w budowie bardzo zbliżone do kobiecych hormonów – estrogenów. Bardzo często poleca się go kobietom, które chcą znów osiągnąć wewnętrzną harmonię i oswoić się ze zmianami, które zachodzą w ich ciele i psychice.